Арсенал и Челси с победи на Боксинг дей 26.12 | 19:21

Тотнъм с нова домакинска издънка

От Божидар Азманов

Челси победи с 1:0 гостуващия тим на Суонси и поднесе своя коледен подарък на феновете си.

Въпреки минималната победа "сините" не показаха, че са по-класният отбор и заслужено се поздравиха с трите точки, докато съперникът им отправи само един точен удат във вратата на Чех за всичките 90 минути.

Лондончани  създадоха повечето си положения през първото полувреме, когато падна и победното попадение. Негов автор в 29-та минута стана Еден Азар.

През второто полувреме те действаха доста сигурно в защита и не позволиха на противника да отбележи. Челси от своя страна можеше да вкара и втори гол, но не съумя да го направи.

Въпреки победата играчите на Жозе Моуриньо останаха на второ място, след като и Арсенал спечели своя мач срещу Уест Хям. "Сините" събраха 37 точки и запазиха разликата от 2 от "артилеристите". Суонси остава на 11-то място със 20 пункта.

Повече за двубоя между Челси и Суонси четете в Sporta.bg

Арсенал успя да излезе от серията от 4 поредни мача без победа, постигайки трудна победа с 3:1 като гост на Уест Хям.

Домакините първи излязоха напред в резултата, след като в началото на второто полувреме Войчех Счесни сбърка сериозно и Карълтън Коул откри. След няколко пропуски и пред двете врати Тио Уолкът изравни в 67-та минута, а в 70-та дори изведе своя тим напред. Точка на спора сложи резервата Лукас Подолски в 79-та минута.

Благодарение на трите точки Арсенал отново оглави класирането на Премиършип с две точки аванс пред Челси и три пред Ливърпул. Мърсисайдци обаче са с мач по-малко.

"Артилеристите" имат 39 точки, докато Уест Хям попадна в зоната на изпадащите с едва 14.

Още за срещата между Уест Хям и Арсенал вижте в Sporta.bg

Тотнъм не успя да запише втори пореден успех начело с новия си мениджър Тим Шерууд, след като стигна само до 1:1 с Уест Бромич Албиън. Това бе и четвърти пореден двубой на "шпорите" без победа на "Уайт Харт Лейн".

Те успяха да излязат напред с гол на Кристиан Ериксен от фаул в 35-та минута, но УБА изравни чрез Йонас Олсон в 38-та.

Със спечелената точка Тотнъм не мръдна от осмото място и има 31 точки. Уест Бромич остава без победа във Висшата лига от 2 ноември насам, но е над чертата със своите 17 точки.

Повече за мача между Тотнъм и УБА, както и за останалите срещи от английската Висша лига вижте в Sporta.bg