Арсенал се класира за петия кръг на ФА Къп, Тотнъм отпадна 30.01 | 20:24

Манчестър Сити се добра до преиграване срещу Нотс Каунти

Отборът на Арсенал победи с 2:1 тима на Хъдърсфийлд в първата среща от днес от турнира ФА Къп. "Артилеристите" не стигнаха лесно до успеха срещу тима от Лига 1. Победният гол падна четири минути преди края на мача и бе дело на Франсеск Фабрегас от дузпа.

Домакините от Лондон поведоха в резултата още в началото на мача след автогол на Кларк (21'). В края на полувремето Себастиан Скилачи получи червен картон и остави Арсенал да доиграва мача с човек по-малко. Гостите стигнаха до своя момент в 66-та минута, когато Лий изравни резултата. Феновете на Хъдърсфийлд се надяваха този резултат да се запази за да могат да играят като домакини срещу Арсенал, но не така мислеше Фабрегас, който изпрати своя тим към 1/8 финалите.

В същото време отборът на Нотс Каунти изненада шейховете от Манчестър Сити като срещата между двата тима завърши 1:1. Бишъп откри резултата за домакините в 59-та минута, а десет минути преди края Един Джеко изравни с първия си гол за Сити.

Резултатите от днес:

Арсенал – Хъдърсфийлд 2:1

Уулвърхямптън – Стоук Сити 0:1

Нотс Коаунти – Манчестър Сити 1:1

Уест Хям – Нотингам 3:2

Фулъм – Тотнъм 4:0

Срещите, които са завършвили наравно ще се преиграват при разменено домакинство.