Атлетико (М) се изравни с Барселона на върха 06.10 | 15:01

"Дюшекчиите" спечелиха домакинството си на Селта

Мадридският Атлетико продължава гонитбата с Барселона на върха в Ла Лига, след като днес "дюшекчиите" записаха осма поредна победа и се изравниха с "лос кулес" на върха в класирането.

След като снощи Барса разгроми с 4:1 Валядолид у дома, днес воденият от Диего Симеоне състав също постигна домакински успех, печелейки с 2:1 срещу Селта.

Така Атлетико продължава с историческия си перфектен старт на сезона, като носителите на Кралската купа са записали осем победи от осем изиграни мача до момента. Барселона и Атлетико разполагат с по 24 точки в актива си, докато Реал Мадрид е трети с 5 пункта по-малко.

Селта на Луис Енрике пък записа пореден мач без победа, като клубът от Виго заема 16-а позиция с актив от едва 6 точки.

Главното действащо лице на "Калдерон" отново се казваше Диего Коща. Бразилецът пропусна дузпа след 25 минути игра, но в края на първата част се реваншира и отбеляза за 1:0 след асистенция на Филипе Луиш.

Скоро след почивката точен отново бе Коща, който в 62' удвои за 2:0 след подаване на Габи.

Отборът на Селта върна едно попадение чрез Нолито в 71', но до края на срещата "дюшекчиите" задържаха крехкия си аванс от един гол.