Атлетико Мадрид е вече 1/4-финалист за Купата на Краля 15.01 | 00:34

Носителят на трофея елиминира Валенсия на своя "Висенте Калдерон"

Носителят на Купата на Краля Атлетико Мадрид продължава със защитата на трофея, след като днес "дюшекчиите" се класираха за 1/4-финалите на турнира.

Воденият от Диего Симеоне отбор спечели с 2:0 домакинството си на Валенсия, след като първият мач на "Местая" завърши при равенство 1:1.

И двата гола за Атлетико паднаха през втората част, като и двата бяха отбелязани след изпълнения на корнер.

Още в началото на второто полувреме уругвайският бранител Диего Годин откри за домакините, а в самия край Раул Гарсия оформи крайното 2:0 в полза на мадридчани.

Така остава и възможността за суперсблъсък между Атлетико и Реал Мадрид във фазата на 1/2-финалите. Утре вечер пред "кралския клуб" предстои протоколен реванш с Осасуна, а на 1/4-финалите съперник на Реал ще бъде някой измежду Алкоркон и Еспаньол. Каталунският гранд Барселона е в другата част на схемата.