Атлетико (Мадрид) с важна крачка към титлата 27.04 | 20:16

Две победи до края са нужни на "дюшекчиите" за триумф

От Божидар Азманов

Атлетико (Мадрид) е все по-близо до шампионската титла в Испания, след като днес победи Валенсия като гост с минималното 1:0.

Раул Гарсия се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки с глава в 43-а минута след грешка на стража на "прилепите" Висенте Гуайта и с това добесе 28-а победа на своя тим в Ла лига през този сезон.

Играчите на Атлетико (Мадрид) видимо пестяха сили на "Местая" и предоставиха инициативата на домакините през по-голямата част от двубоя, но в крайна сметка се възползваха от своя шанс и взеха ценни три точки.

Те остават начело в Примера Дивисион с 88 точки, шест повече от втория Реал (Мадрид) и седем пред Барселона, като двата тима са с мач по-малко.

До края на шампионата Атлетико среща Леванте, Малага и Барселона, като победа в първите два двубоя може да обезмисли двубоя с настоящия шампион на Испания. За последно мадридчани триумфираха с титлата през 1996 година.

Валенсия остава на осма позиция с 45 точки и на практика няма шансове да играе в Европа през следващия сезон.

Повече за двубоя между Валенсия и Атлетико (Мадрид) с видео и снимки вижте в Sporta.bg