Баждеков: Имаме известни финансови проблеми 05.11 | 14:40
Финансовият директор на "сините" загатна, че европейски гранд може да уважи 100-годишнината на Левски
Финансовият директор на Левски Константин Баждеков призна, че в клуба има известни затруднения по отношение на средствата.
Днес Баждеков бе на офциалната церемония по представянето на новото юбилейно лого на Левски, а след това говори пред медиите за ситуацията в клуба.
"Не знам някой, който може да каже, че няма затруднения в момента. Има такива неща и при нас, но са малко. Левски има проблеми, като една работеща структура, която се е ангажирала с много неща. Става дума за изграждане на стадион, участие в първенство с цел постигане на сериозни неща. Мисля, че засега се справяме.
От името на ръководството на клуба се извинявам за някои забавяния. Смятам, че скоро ще влезем в ритъм на плащания и ще запазим доброто име на клуба, който винаги е бил коректен платец", разкри финансовият директор на Левски.
Баждеков разкри още, че новата юбилейна емблема на футболния и спортния клуб ще влезе в употреба за всички мероприятия на организацията още преди настъпването на 2014 година.
Той поясни, че усилено се работи по организацията за честването на вековния юбилей, а една от изненадите през пролетта може да е организирането на приятелски турнир с участието на някои европейски грандове.
"От месеци работим по въпроса с емблемата. Обявихме конкурс, имаше много варианти. Представители на клуба, на интелигенцията и специалисти обсъждахме последните три варианта. За стигането до тях беше събрано и общественото мнение.
Избраният вариант отразява традициите на клуба и първата емблема. Този вариант беше избран от всички като най-удачен. В 100-годишнината ни всички мероприятия и състезания ще бъдат под егидата на тази емблема, която ще се ползва през цялата година. Ще стартираме дори и по-рано", сподели Баждеков.
"В момента има програма, която е подготвена за честванията на 100-годишнината. Има редица мероприятия, които постепенно влизат в ход. С всяко нещо, което наближава, ще съобщаваме на обществеността. Текат различни конкурси, тече и събиране на материали за историята на Левски - както на спортния, така и на футболния клуб. Много от състезателите оставиха лични и отборни трофеи, които ще поставим в бъдещия музей", добави още той.
"Водим разговори за юбилеен турнир. Дай Боже да се представим добре в първенството и да имаме настроение за 100-годишнината. Все пак, ние водим разговори с няколко клуба, грандове, които имат сериозни изисквания за участие в подобно мероприятие. Годината е много дълга. Всичко, което ще се случи, ще бъде насочено към честване на 100-годишнината на клуба", завърши Баждеков.
Водещи
-
Проф. Даниел Вълчев предупреди: Вървим към всевластие на парламента
Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне, смята той
08.11 | 18:00
-
Не чакайте сериозни студове до средата на месеца
Това прогнозира климатологът Симеон Матев
08.11 | 17:00
-
Избраха Николай Денков за зам.-председател на "Продължаваме Промяната"
Днес се проведе Национален съвет на партията
08.11 | 16:40
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
Кристалина Георгиева: С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите
По думите ѝ предложеният бюджет защитава фискалната стабилност
08.11 | 13:00