Байерн (Мюнхен) размаза Арсенал в Шампионска лига 04.11 | 23:53

Баварците вкараха пет гола на английския тим

Отборът на Байерн (Мюнхен) разби Арсенал в мач от 4-я кръг на груповата фаза в Шампионска лига. В среща на "Алианц Арена", баварците унижиха противника си с 5:1, като това бе най-голямата загуба за лондончани като гости в турнира на богатите.

По този начин Байерн си гарантира почти на 100% първото място в групата, докато за играчите на Арсен Венгер предстоят тежки мачове, ако искат да продължат към 1/8-финалите.

През първите 10 минути на срещата играта бе доста равностойна. Минута по-късно от навид безопасна атака, Кингсли Коман Центрира към Роберт Левандоски. Нападателят спокойно вкара във вратата на Петър Чех, докато защитата на "артилеристите" протестираше за засада. Такава обаче нямаше и баварците поведоха с 1:0.