Байерн (Мюнхен) унижи Порто и продължава напред 21.04 | 21:34

Момчетата на Пеп Гуардиола нанизаха пет гола през първите 45 минути

Отборът на Байерн (Мюнхен) буквално разнищи Порто, след като го победи с 6:1 на "Алианц Арена" и по този начин се класира за 1/2-финалите на Шампионска лига с общ резултат 7:4.

Точни за баварците бяха Роберт Левандовски на два пъти, Жером Боатенг, Томас Мюлер, Шаби Алонсо и Тиаго Алкантара. През първите 45 минути играчите на Пеп Гуардиола реализираха цели пет гола, с което на практика решиха всичко в срещата. Все пак 15 минути преди почивката Джаксън Мартинес даде надежди на гостите, след като се разписа от близко, но в последните минути Шаби Алонсо сложи точка на спора, като отбеляза от пряксвободен удар.

В първата среща португалският тим постигна победа с 3:1, но в днешния ден гостите бяха напълно надиграни от немския шампион.

Треньорът на домакините Пеп Гуардиола бе решил да започне срещата с Мануел Нойер на вратата. Пред него действаха Рафиня, Жером Боатенг, Хуан Бернат, капитанът Филип Лам, Холгер Бадщубер, Шаби Алонсо, Тиаго Алкантара, Марио Гьотце, Роберт Левандовски и Томас Мюлер.

Хулен Лупетеги избра да изведе на терена Фабиано, Бруно Мартинс Инди, Майкон, Иван Маркано, Диего Антонио Рейес, Касемиро, Ясин Брахими, Ектор Ерера, Оливер Торес, Рикардо Куарешма и капитанът Джаксън Мартинес.