Байерн покоси Арсенал и улесни реванша 19.02 | 23:41

Баварците се наложиха с 2:0 на "Емиратс"

Настоящият крал на Европа Байерн Мюнхен взе сериозен аванс срещу Арсенал в 1/8-финалите на Шампионската лига, печелейки с 2:0 гостуването си на "Емиратс" в Лондон.

Точни за баварците бяха Тони Кроос и Томас Мюлер след почивката, като Арсенал игра около час и с човек по-малко на терена. Вратарят на "артилеристите" Войчех Шчесни бе изгонен от игра още в 35', извършвайки фаул срещу Ариен Робен в наказателното поле на своя тим.

През първото полувреме двата тима пропуснаха и по една дузпа, като първо Месут Йозил не успя да вкара за Арсенал, докато Давид Алаба нацели греда от бялата точка.

През втората част обаче Байерн натисна газта, а домакините рядко успяваха да излязат от своята половина. Стигна се и до две попадения в полза на гостите, които сериозно улесниха за тях реванша на "Алианц Арена".

Подробности и видео от двубоя между Арсенал и Байерн можете да видите в Sporta.bg.