Байерн с нова категорична победа в Германия 15.10 | 18:36
Леверкузен се добра точката срещу Борусия М с попадение в края на мача

Байерн Мюнхен затвърди впечатленията, че се намира във върхова форма и сломи съпротивата на Херта с убедителна победа 4:0 на "Алианц Арена".
Благодарение на успеха си в 9-ия кръг на Бундеслигата "баварците" остават убедителни лидери в класирането с актив от 22 точки и продължават да бъдат непобедени в осем поредни срещи от родния си шампионат.
На второ място се намира тима на Борусия Мьонхенгладбах, който завърши наравно 2:2 с тима на Байер Леверкузен. "Аспирините" поведоха в резултата, но след като останаха с човек по-малко, се оказаха в ролята на догонващи. Все пак в три минути преди края Леверкузен се добра до точката с попадение на Шурле.
Херта пък остава в златната среда на таблицата с 12 точки на 10-та позиция, като запазва комфортната си преднина спрямо зоната на изпадащите (7 пункта).
Байерн продължи добрата си серия срещу отбора от столицата, като в последните 18 мача е регистрирал само една загуба - през 2008/2009 под ръководството на Юрген Клинсман. Херта продължи да се представя неособено убедително при гостуванията си и е спечелил само 5 точки от 5 визити.
Столичани вече нямат победа в Мюнхен над "баварците" 34 години - последната бе през далечната вече 1977-ма година. Още в 5-ата минута Франк Рибери предостави удобно топката на Марио Гомес, който без проблеми откри резултата в полза на домакините - 1:0.
В 8-ата самият френски офанзивен халф на Байерн се разписа и до голяма степен предопредели изхода от мача, като бе точен от около осем метра.
В 13-ата минута Бастиян Швайнщайгер на практика узакони успеха на домакините с отбелязването на третия безответен гол - той бе оставен абсолютно сам и се възползва от центриране на Рибери.
Французинът бе в основата и на четвъртия гол в мрежата на Херта - той бе спънат от Хубник в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Гомес превърна в 4-то попадение.
Двубоят между Борусия Мьонхенгладбах и Леверкузен бе много драматичен като гостите поведоха в резултата, но останаха с човек по-малко и успяха да се доберат до точката в последните минути на срещата.
Гостите откриха резултата в 20-та минута, когато Балак центрира от корнер към Щефан Райнарц, който се разписа от близо. Домакините бяха отбора, който владееше инициативата, но изоставаше в срещата.
Все пак Марко Ройс успя да изравни в 65-та минута с удар от наказателното поле след подаване на Хуан Аранго. Само три минути по-късно обаче Гонзало Кастро наруши правилата срещу Дердиок и не бе доволен от решението на рефера. Заради обидите си обаче Кастро получи червен картон и остави Леверкузен с човек по-малко на терена.
Домакините успяха веднага да материализират превъзходството си. След четири минути Патрик Херман стреля извън наказателното поле след бърза контра и изведе Борусия напред в резултата. Домакините се виждаха победители, но три минути преди края на мача, Шурле с хубав далечен изстрел изравни за 2:2.
Така Леверкузен се добра до равенството и има актив от 14 точки, докато Борусия има 3 точки повече.
Водещи
-
Милен Велчев за еврозоната: Повече инвестиции, по-високи заплати, но и повече инфлация
Изнесените данни за изпълнението на Бюджет 2025 ми звучат песимистично, заяви бившият финансов...
01.07 | 21:00
-
Китай изобрети бойни "комари"
Миниатюрните нано роботи като този са предназначени за шпионски мисии или тактическо...
01.07 | 20:30
Най-четени
-
"Промяната" увисна на ръцете на ДБ
01.07 | 17:00
-
От 1 юли влиза в сила увеличението на пенсиите според Швейцарското правило
Всички пенсии се увеличават с 8,6%.
01.07 | 10:14
-
Скачат заплатите с 15 % в този сектор
По думите му, не става въпрос за криза, търсенето остава, но бизнесът се е научил да планира.
01.07 | 11:30