Байерн с перфектна победа в Германия 20.08 | 20:28
"Баварците" разгромиха Хамбургер с 5:0 в Бундеслигата, Вердер и Фрайбург си спретнаха голово шоу за 5:3

Отборът на Байерн (Мюнхен) се наложи с категоричното 5:0 над тима на Хамбургер на своя стадион "Алианц Арена" в среща от третия кръг на немската Бундеслига.
В другото дерби от кръга Байер Леверкузен победи като гост с минималното 1:0 тима на Щутгарт. Единтвеното попадение отбеляза Щефан Кислинг в 28-та минута.
Байерн, който стартира трудно шампионата след като допусна загуба на старта и след това победи в последната минута Волфсбург, успя да зарадва почитателите си с разгромна победа.
В тима на Байерн като титуляри започнаха Марио Гомес и Ариен Робен, които се оплакваха от травми след двубоя с Цюрих в плейофите на Шампионската лига. Баварската машина разпиля своя съперник от Хамбург, като показа много по-организирана игра от първите два двубоя в Бундеслигата.
Срещата на "Алианц Арена" започна с тотален натиск на домакините. В началните минути Гомес и Робен затрудниха вратаря на Хамбургер Ярослав Дробни. В 13-та минута след центриране на Ариен Робен от пряк свободен Даниел ван Буйтен надскочи всички и откри резултата с глава.
Само 4 минути по-късно Томас Мюлер намери в наказателното поле Франк Рибери, който с премерен удар покачи на 2:0. Натискът на баварците не спираше. В 34-та минута дойде моментът на Ариен Робен. Холандецът с типичния си пробив отдясно се вмъкна в наказателното поле и с перфектен прехвърлящ удар направи резултата класически - 3:0.
В началото на второто полувреме нищо не се промени на терена. Байерн продължаваше да прави каквото си иска. В 56-та минута дойде време и за нападателя Марио Гомес да се разпише. Гомес засече топката от близо пред вратата след подаване на Томас Мюлер.
Треньорът на Байерн Юп Хайнкес извади звездите си - Рибери, Робен и Гомес. В игра обаче се появи хърватинът Ивица Олич, който пропусна почти целият изминал сезон заради контузия. Олич съумя да се разпише след само десет минути игра. Хърватинът получи пас с глава от Бадщубер в наказателното поле и също с глава оформи крайното 5:0.
Шампионът Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 отбора на Нюрнберг. Роберт Левандовски откри резултата в 50-та минута, а Гроскройц оформи крайният резултат в 80-та минута.
В най-резултатният двубой от кръга Вердер Бремен се наложи с 5:3 над Фрайбург. Папа Сисе (7') откри резултата още в началото, Фриц (30') и Пизаро (34') само за 4 минуто изведоха Вердер напред в резултата. В началото на втората част отново Папа Сисе (48') се разписа за 2:2. Марко Арнаутович (65') изведе отново домакините напред, но Райсингер (84') изравни само шест минути преди края. Все пак домакините стигнаха до трите точки с попадения в края на Хунт (86') и Уесли (90').
Отборите на Байерн, Вердер, Борусия Дортмунд и Леверкузен имат актив от по 6 точки след първите три мача, а Щутгарт е с 4 точки
Водещи
-
Нов политически сезон - нови заявки
По думите му България през 2025 г. е в будна кома и се е превърнала в държава на абсурда - уж...
03.09 | 17:58
-
Черният леопард е забелязан край Дупница
На мястото е извършен обход от полицейски екип, но не са открити следи, които да потвърдят...
03.09 | 17:40
-
Путин заяви днес, че е готов да се срещне с президента на Украйна Володимир Зеленски
"Ако Зеленски е заинтересован от среща, нека дойде в Москва и срещата ще се състои. Ако...
03.09 | 17:20
-
По-тежки обвинения за Никола Бургазлиев след смъртта на Христина, премазана от АТВ
Очаква се наблюдаващият прокурор, който ще поеме делото, да прецени за евентуална...
03.09 | 16:59
Най-четени
-
Кирил Петков е с нова визия – пуснал си е брада
Това стана ясно днес при старта на новия политически сезон, който започна след 33 ваканция на...
03.09 | 13:30
-
Цончо Ганев: Народът обеднява с всеки един ден преди еврозоната
"Политиките, които води правителството, са пагубни, задлъжняваме с колосални темпове - 16...
03.09 | 11:15
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Василев: Какво дири вицепремиерът на евроатлантическия кабинет в Китай
"Държавата е завладяна от Борисов и Пеевски, премиерът е фигурант", допълни той.
03.09 | 12:15