Балкан надви Ямбол и си върна третото място 19.01 | 22:49

Възпитаниците на Александър Тодоров спечелиха с 89:74

От Божидар Азманов

Балкан (Ботевград) победи Ямбол като домакин с 89:74 точки в двубой от 14-ия кръг на родното първенство по баскетбол

Гостите спечелиха първата четвърт и имаха аванс в резултата до средата на втората. Възпитаниците на Александър Тодоров решиха мача със серия от 20:9 през вторите 10 минути, след която поведоха с 43:36.

След това те постепенно увеличаваха аванса си, който достигна до 18 точки в последната част при 82:64.

За Балкан най-полезен бе Ноа Далман с 16 точки и 22 борби, а новото попълнение Лоугън Стъц записа 16 точки и 6 борби. Иван Лилов и Павел Маринов се отчетоха по 14 точки. За Ямбол най-резултатен бе Станислав Говедаров със 17 точки, а Станислав Славейков добави още 14 точки и 10 борби.

С успеха Балкан се върна на трето място в класирането с 21 точки, а Ямбол е на пета позиция с 20 точки.