Барса пред финансов колапс, ако не успее да бие Байерн и да продължи в ШЛ 07.12 | 08:45
Подобен финансов удар ще затрудни много работата на президента Жоан Лапорта. Под опасност е и зимната селекция на каталунците. Към момента клубът се стреми само към взимането под наем на футболисти

Финансовата криза в Барселона продължава и тя е видима не само на терена, но и извън него. Каталунците ще получат нов тежък удар, при положение че не направят чудото в Мюнхен и отпаднат от Шампионска лига.
Барса се намира в много трудно положение, тъй като в последния мач от груповата фаза гостува на Байерн. Към момента тимът, воден от Шави Ернандес е втори със 7 точки, докато трети е Бенфика. Ако португалците се справят с Динамо Киев у дома, тогава само победа на "Алианц Арена" устройва Барселона.
В предсезонния бюджет на испанския клуб е заложена поне достигане до четвъртфиналите в турнира на богатите. Ако Барса отпадне още в групите, тогава ще понесе загуби в размер на 20 милиона евро.
Подобен финансов удар ще затрудни много работата на президента Жоан Лапорта. Под опасност е и зимната селекция на каталунците. Към момента клубът се стреми само към взимането под наем на футболисти.
Ако все пак Барселона се озове в Лига Европа и успее да спечели надпреварата, тогава финансовите поражения няма да са толкова големи, тъй като за триумф във втория по сила европейски клубен турнир в касата ще влязат около 15 милиона евро.
Тогава клубът ще е на загуба с около 5 милиона. Естествено колкото по-голям бюджет успее Барса да генерира със спонсорски договори и победи на терена, толкова по-добре.
Водещи
-
Нe Бойко Борисов, а Делян Пеевски вече е централната фигура в българския политически живот
Искането на Пеевски за закриване на Антикорупционната комисия е доста фалшива театралност,...
26.07 | 18:00
-
Страховете на хората, свързани с еврото, може да повлияят на инфлацията
Това заяви експертът по социална политика и бивш вицепремиер Ивайло Калфин
26.07 | 17:00
Най-четени
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20
-
Над 50°C във влак, затворени прзорци, без климатик! Масички - на ластик!
За поредното безобразие алармира пътничка
26.07 | 11:00