Барселона превзе "Етихад" и натъжи дебютанта Сити 18.02 | 23:45

Меси и Алвеш предрешиха дербито на осминафиналите

Барселона направи решаваща крачка към четвъртфиналите в Шампионска лига, след като в считания за най-интересен осминафинал в турнира каталунците измъкнаха ценно 2:0 над Манчестър Сити на "Етихад".

Това беше едва 9-а победа в историята на испанския шампион в Англия, но беше постигната в изключително важен момент, а тя дойде и с голяма помощ от защитата на "небесносините", която допусна голяма грешка на старта на втората част.

В 52' Компани покри засадата при пас към Лионел Меси, а притичалият Мартин Демикелис влезе остро в краката на аржентинеца. Съдията отсъди дузпа и червен картон, а от 11 метра №10 не сбърка за 1:0.

Сити имаха шанс да изравнят, но Силва, Джеко и Насри пропуснаха няколко добри положения, а при брилянтна контраатака Неймар изведе Дани Алвеш и левият бранител не сбърка - 2:0 за гостуващата селекция на Херардо Мартино.

Имаше ли дузпа, как се разви мача, както и снимки и видео, може да видите в Sporta.bg