Барселона с класическа победа над Расинг Сантандер 22.01 | 23:03
Точни за каталунците бяха Педро Родригес, Лионел Меси и Андрес Иниеста

Отборът на Барселона се наложи с класическото 3:0 при домакинството си на Расинг Сантандер в мач от 20-ия кръг на испанското първенство. Точни за каталунците бяха Педро Родригес, Лионел Меси и Андрес Иниеста.
Срещата започна по най-добрия начин за възпитаниците на Хосеп Гуардиола, които откриха резултата още във 2-та минута, а точен бе Педро Родригес, който отблизо не остави шансове на вратаря на Сантандер за 1:0.
В 32-та минута Барселона получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Енрике срещу Давид Вия в наказателното поле. Зад топката застана Лионел Меси и не сбърка за 2:0.
Крайното 3:0 бе оформено от Андрес Иниеста в 56-та минута. Испанският национал се възползва от подаване на Педро в наказателното поле и с удар от точката на дузпата матира вратаря Тоньо.
В друг мач от Ла Лига, игран по-рано днес Севиля се поздрави с категоричен домакински успех с 4:1 над Леванте. С хеттрик за победата се отличи Луиш Фабиано, а един гол добави Жулиен Ескюде. Почетното попадение за гостите от Валенсия бе дело на Сиско.
След победата Барселона остава лидер в Примера Дивисион с актив от 55 точки, докато Расинг Сантандер заема 14-а позиция с 20 точки. След успеха си над Леванте, Севиля пък събра 29 точки, с които се изкачи на 7-о място във временното класиране, а тимът от Валенсия заема предпоследната 19-а позиция с 15 точки.
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
Асен Василев: Изпълнихме мечтата си да бъдем равни на другите европейски народи
Смятаме, че това правителство е вредно за България, коментира той предстащия вот на недоверие,...
04.06 | 15:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59