Барселона с първа загуба в Примера 02.12 | 00:04

Каталунците отстъпиха при визитата на Атлетик Билбао

От Константин Симидчийски

Шампионът и лидер в Примера Дивисион Барселона допусна първа загуба за сезона, след като днес каталунците отстъпиха с 0:1 при гостуването на Атлетик Билбао в мач от 15-ия кръг.

Икер Муниаин наказа гостите в средата на втората част, като Барса така и не успя да отбележи попадение без голямата си звезда Лионел Меси, който лекува контузия.

За каталунците това е втора загуба във всички турнири, като само преди няколко дни те загубиха гостуването на Аякс в Шампионската лига. Това е и първо поражение за Херардо Мартино в Примера Дивисион.

Въпреки днешната загуба, Барселона остава лидер в Примера с актив от 40 точки, колкото има и Атлетико Мадрид. Каталунците обаче разполагат с по-добра голова разлика. Трети е Реал Мадрид, който през този уикенд съкрати пасива си от "лос кулес" на само 3 точки. Атлетик Билбао от своя страна се намърда в зона "Шампионска лига", измествайки Виляреал от четвъртото място. Баските имат вече 29 точки до момента.

Повече за двубоя между Атлетик Билбао и Барселона може да прочетете в Sporta.bg.