Без България на Евро 2013 по баскетбол за жени 30.06 | 20:40

Възпитаничките на Хосе Мария Бусета допуснаха нова загуба, този път от Испания

Женският национален отбор на България по баскетбол допусна пета поредна загуба в група "Д" на европейските квалификации и със сигурност няма да участва на Евро 2013 във Франция.

Възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха като домакин от силния тим на Испания с 51:79 (11:23, 21:20, 8:9, 11:27) точки. Така българките остават на последно място в класирането с пет загуби. Начело е Испания с 9 точки, колкото има и Швеция.

В срещата интрига нямаше, тъй като испанките поведоха с 23:11 още след първата част. На почивката те водеха с 43:32, а през второто полувреме преднината им надмина 20 точки. За България по 11 точки вкараха Радослава Бъчварова и Вера Перостийска, а 9 точки реализира Жаклин Златанова. Ана Крус бе най-резултатна за победителките с 16 точки.

В другия мач от групата Швеция победи Румъния с 93:78 (26:15, 21:13, 16:25, 30:25) точки. В следващия си двубой на 7-ми юли България гостува на Швеция.

Състав на България срещу Германия: Зорница Костова 2, Вера Перостийска 11, Радослава Бъчварова 11, Зоя Станоева 0, Жаклин Златанова 9 (Радостина Славова-Нанева 2, Даниела Петева 7, Мариета Кърчовска 3, Димана Георгиева 6, Стефка Митева 0, Христина Иванова 0)