Берое отупа Левски две седмици преди старта на А група 06.07 | 20:30

3:0 за "заралии" срещу "сините" в Правец

Левски записа изразително поражение с 0:3 в контролата си с Берое по време на лагера в Правец от предсезонната подготовка само две седмици преди началото на новия сезон в А група. "Сините" по-скоро отегчиха феновете си по трибуните, като създадоха доста малко смислени комбинации в противниковата половина и рядко притесняваха вратаря на "заралии" Иван Караджов.

В 39-ата минута по нелеп начин Левски получи първия си гол в срещата, след като топката се отклони в корема на Пламен Димов и мина голлинията зад гърба на изненадания Стефано Кунчев.

Секунди по-късно Жуниор Мпиа бе изведен сам срещу новия вратар на Левски и елегантно го преодоля, за да покачи на 2:0. Това бяха единствените смислени ситуации до почивката, защото зрителите станаха свидетели на ниско качествен футбол и много сгрешени подавания.

В 64-ата минута Берое реализира и третото си попадение, дело а Керкар, който също бе изведен очи в очи със Стефано Кунчев и с прецизен изстрел направи 3:0.

Старши треньорът на Левски Хосе Мурсия гласува доверие на Стефано Кунчев, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Ташев, Лъчезар Балтанов, Роман Прохазка, Стефан Велев, Мариян Огнянов, Валери Домовчийски и Валери Божинов. След почивката в игра влязоха Владимир Гаджев, Радослав Димитров и Краев.

За Берое играха Караджов, Мунин, Зафиров, Иванов, Пенев, Аесс, Костадинов, Елиаш да Силва, Бакалов, Христов, Мпиа, а през втората част влязоха Гади, Костов, Джоман, Дяков, Керкар, Тенев, Спировски, Н'Дайе, Динков