Божидар Божанов: Трябва да се преценят подходящият момент и мотиви за вот на недоверие 01.06 | 16:20

Трябва да се преценят подходящият момент и подходящите мотиви за вот на недоверие.
Това заяви пред БНР депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов, съпредседател на "Да, България", част от "Демократична България" и обясни:
"Ако излезе положителен конвергентен доклад и след него положително решение на Съвета на ЕС, а на следващия ден ние внесем вот на недоверие, това ще изглежда малко странно. Ще има новина, единственото позитивно нещо, което е свършило това правителство за този период и ние на следващия ден да кажем да си ходи. Събираме негативите, които трупа правителството до момента, обсъждаме и подготвяме аргументация за вот на недоверие, но точният момент и точните аргументи предстои да ги уточним впоследствие".
Той определи като деструктивен хода на президента с предложение за референдум за еврото:
"Той в последния момент опита да дръпне ръчната спирачка, което изобщо не е в национален интерес".
Според него Румен Радев много пъти е давал сигнали, че подготвя политически проект, но това предстои да стане ясно дали ще се случи и дали на евентуални следващо парламентарни избори ще участва и такъв нов партиен субект.
Божидар Божанов коментира думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че правителството ще бъде негово, когато той бъде премиер, а Делян Пеевски - министър:
"Не съм сигурен, че той е обсъдил това нещо с Пеевски, защото си представям, че Пеевски иска той да бъде премиер, а Борисов - министър. ... Ако Пеевски прецени в един момент, че е събрал достатъчно кметове, че е събрал достатъчно хора като Чакъров и като следващата депутатка от ДПС-ДПС, която се присъедини към него с инструментите му за натиск - прокуратура, служби, НАП и т.н. - може да предизвика предсрочни избори, като свали доверието от кабинета и по този начин си осигури премиерския пост, да кажем, или поне по-силна позиция. Това не зависи пряко от действията на опозицията".
По думите на депутата не е възможно правителството да бъде подкрепяно от ПП-ДБ, тъй като партиите в него непрекъснато нарушават санитарния кордон спрямо Делян Пеевски:
"Когато управляващите искат толко много да натикат опозицията в ъгъла, после не може Борисов да излиза пред камерите и да казва, че е отворил вратата".
Водещи
-
СЕМ хем смъмри, хем защити "Като две капки вода"
Провокациите на Фънки, на Геро и Рачков понякога минават добрия тон, отчитат медийните...
05.06 | 15:10
-
Напрежение и заплахи в пленарната зала
Всичко започна с искане на депутатските имунитети на четирима души от „Възраждане“
05.06 | 15:00
-
Спецакция срещу канал на мигрантки трафик в 6 държави, има задържани
Операцията е проведена съвместно от "Гранична полиция", ГДБОП, ДАНС и прокуратурата в Бургас
05.06 | 14:30
Най-четени
-
Закриват университет, ако 6 месеца не провежда обучение
Нови правила за финансиране на второто висше образование
05.06 | 10:45
-
Българските символи запазват своето място и върху новата валута
Съгласно нормативните изисквания, всяка национална страна на евромонетите включва задължителни...
05.06 | 12:30