Божков прехвърли „Левски“ на Бойко Борисов (СНИМКА) 13.05 | 09:23
Георги Попов джироса акциите на клуба на премиера

Васил Божков прехвърли акциите на ПФК Левски на премиера Бойко Борисов. Това става ясно от разпространено официално съобщение на Нове Холдинг. Ето какво се казва в него:
След обсъждане на ситуацията и разглеждане на възможностите за оцеляване на ПФК "Левски", настоящият собственик на мажоритарния пакет акции г-н Георги Попов и г-н Васил Божков заявяват следното:
"Клубът отново е в изключително тежко финансово състояние, породено от умишленото и незаконно унищожаване на компаниите, осигуряващи издръжката му. Затова прехвърляме акциите на отговорника за погубването на "Левски”, който неведнъж е заявявал своята готовност да се "погрижи" за отбора и да го спаси при смяна на собствеността му – г-н Бойко Борисов. След като Премиерът е напълно запознат с настоящата ситуация и многократно публично се е разпореждал със собствеността на акциите – оставяме бъдещeто на клуба в негови ръце.
Г-н Борисов, поетите от Вас ангажименти да осигурите финансиране и действията Ви, довели до сегашното положение, както и постоянният натиск от ръководения от Вас държавен апарат върху клуба, оставят "Левски" без други реални опции. Като бивши мажоритарни акционери, не веднъж сме заявявали, че единственото, което ни интересува е възраждането и стабилизирането на "Левски".
Докато отговорността за това беше наша и след инвестираните над 24 милиона лева за една година, клубът се стабилизира и изправи на крака. Дългове от над 32 млн. лв бяха поетапно погасявани и бе изготвена и изпълнявана дългосрочна стратегия за превръщането му в успешен бизнес модел.
Благодарим на ръководството на ПФК "Левски" за усилията и изключителния професионализъм през последната година. Благодарим и на привържениците на клуба, които направиха прецедент в историята на световния футбол с действията си за издържането на отбора през последните месеци."
Водещи
-
Октомври започва с облаци и дъждовна вечер
Максималните температури ще бъдат от 15°-16° в Западна България до 23° в югоизточните райони...
01.10 | 08:04
-
Кои са момчетата, станали световни вицешампиони по волейбол?
Спортистите успяха да разплачат България от радост
30.09 | 20:45
-
Стефан Янев: Има пропаганда в публичното говорене за зачестилите атаки с дронове
“Те не са пряка заплаха, но са опасни за полетите”, допълни бившият министър на отбраната
30.09 | 20:15
Най-четени
-
Октомври започва с облаци и дъждовна вечер
Максималните температури ще бъдат от 15°-16° в Западна България до 23° в югоизточните райони...
01.10 | 08:04
-
Вече са факт новите приети правила по Закона за движение по пътищата
По отношение на пешеходците законът вече изисква те да бъдат особено внимателни и...
30.09 | 11:15
-
Мерц: ЕС вече не е в мир в Русия
По думите му Москва води „война срещу нашата демокрация и срещу нашата свобода“, като целта е...
30.09 | 15:30