Боровец ще конкурира Сочи този уикенд 12.02 | 14:29
В курорта ще се проведат състезанията от Европейската купа в алпийските ски
Целият свят в момента гледа към 22-те зимни олимпийски игри в Сочи. България обаче ще се оптиа да измести погледа на любителите на зимни спортове към нашия курорт Боровец.
Там ще се проведат състезанията от Европейската купа по ски алпийски дисциплини само часове преди да се състоят стартовете в Сочи в гигантския слалом и слалома за мъже
На 15-16 февруари в Боровец ще се проведат спусканията за мъже от кръг за Европейската купа (гигантски слалом и слалом).
"Щастливи сме, че точно по време на олимпиадата Боровец се връща чрез домакинството на Европейската купа на картата на световните ски", заяви президента на БФСки Цеко Минев.
"Убеден съм, че зрителите ще станат свидетели на едни класни състезания, които ще са генерална репетиция за участието на водещите скиори в света на олимпиадата", добави банкерът.
Участие в състезанията са потвърдили вече световно известните звезди в техничните дисциплини: Сиприен Ришар (Фр), Марсел Матис (Ав), Доминик Щеле (Гер), Кристиян Девил и Матиа Касе (Ит), Нолан Каспер (САЩ) и новите таланти на Швейцария Даниел Юле и Лука Ерни. Топ слаломистите на Швейцария заеха съответно 5-о и 7-о място на слалома за Световната купа в Кицбюел, Австрия.
България ще бъде представена от опитния Стефан Присадов и младите ни таланти Алберт Попов, Георги Нушев, Камен Златков и Йоан Тодоров.
Писта "Попангелов" е готова за спусканията за Европейската купа Боровец'2014. Вече се подготвят стартовите площадки, финалната зона, кулите за телевизионната продукция и се обезопасява цялото трасе.
За всички желаещи да гледат на живо спусканията на писта "Попангелов" Бороспорт осигурява безплатен достъп до финалната зона, както и безплатен транспорт до там на всеки 15 минути от паркинга пред Кабинкова Въжена Линия.
В дните на състезанието община Самоков е организирала безплатен транспорт за скиори и зрители от зала "Арена Самоков" в града на всеки 15 минути в часовете от 8:30 до 9:30, както и между 11:00 и 12:00 часа - за втория манш на състезанието, който започва в 13:00 часа.
Общината осигурява и паркинг в зоната на нисък Боровец, на цена само 1 лев за цял ден. Ще има и безплатен транспорт от паркинга до зоната на състезанието.
ВИП гост ще е единственият петкратен носител на Световната купа в ските Марк Жирардели, който ще направи демонстративно спускане на 15 февруари заедно с най-добрия български скиор за всички времена - Петър Попангелов, на същата писта, на която точно преди 30 години е победил легендарния Стенмарк в слалома за Световната купа'1984.
Състезанието за Европейската купа ще бъде открито на 14 февруари от министър-председателя Пламен Орешарски заедно с министъра на младежта и спорта Мариана Георгиева.
На 16 февруари президентът на България Росен Плевнелиев ще връчи наградите на победителите в слалома и ще закрие официално състезанието.
Водещи
-
Филм за Васил Левски, създаден с AI, разбуни социалните мрежи
Миналото не е приключило. То чака своите нови герои.
09.07 | 17:09
-
Старши полицай от Бургас ще помага на полицията в Париж през туристическия сезон
Съвместната мисия се осъществява в рамките на правомощията на общите европейски полицейски...
09.07 | 16:30
-
От ФИФА сложиха край на полемиката покрай съдийските решения на Аржентина - Египет
Колина коментира съдийските решение по време на Аржентина - Египет
09.07 | 15:45
-
Сърбия разреши екстрадицията на Стоян Мавродиев
Това е станало без провеждане на съдебно заседание
09.07 | 15:30
Най-четени
-
"Няма да стъпи в ефир на БТВ..." Как се "затъмнява" тв гост - създател на "Черна писта" и "Диагноза България"
"Никоя медия не е длъжна да ме кани. Никой не ми дължи ефир. Но има разлика между редакционно...
09.07 | 12:30
-
На 81-годишна възраст почина поетесата Надежда Захариева
Тъжната вест съобщи семейството й
09.07 | 10:15
-
Проф. Кантарджиев: Внимавайте с летните инфекции и храната, ентеровирусите ни повалят за 3 дни
"Трябва да имаме предвид много инфекции, които са характерни за лятото", предупреди той
09.07 | 11:59
-
Ето условието на Ивет Лалова, което продуцентите на "Игри на волята" изпълниха, за да е водеща
Пълна семейна подкрепа в Дуранкулак
09.07 | 10:30