Борусия превзе Лондон 23.10 | 00:18

Финалистът в Шампионска лига вгорчи рождения ден на Венгер

В изключително стойностен двубой на "Емирейтс" Борусия Дортмунд излъга по впечатляващ начин Арсенал и стигна до много важна победа с 1:2 срещу лидера в групата. Това е и трета поредна загуба на лондончани у дома от немски противник.

Първа кръв в мача пуснаха домакините, като Рамзи сбърка фатално, а Мъхитарян отбеляза за 1:0 в 13'. Четири минути преди края на полувремето обаче грешка в защитата позволи на Жиру да се разпише за 1:1.

През втората част Арсенал натисна сериозно и дори Касорла нацели гредата, но защитата сбърка фатално и след центриране на Гроскройц в 81' Левандовски беше оставен абсолютно непокрит за 1:2.

Победата на Борусия, както и успеха на Наполи срещу Марсилия, направиха нещата много интересни в групата, след като трите фаворита - Арсенал, Дортмунд и Наполи, са с по 6 точки и се очаква жестока битка межди двата тима до края на борбата в групата.