Ботев (Пловдив) стартира с победа в Австрия 14.06 | 18:19

Цветелин Чунчуков блести с два гола

От Божидар Азманов

Ботев (Пловдив) стартира с победа контролите си от подготвителния лагер в Линдабрун. "Канарчетата" надвиха с 4:2 австриския Санкт Пьолтен, а това бе първа победа на Любослав Пенев в дебюта му като треньор на "жълто-черните".

Австрийците откриха резултата с гол на Бернхард Фуцик в 8-а минута, но в 19-а Иван Цветков изравни.

След почивката Ботев видимо бе по-класният тим и вкара цели три гола. В 49-а минута вратарят на Санкт Пьолтен изби шут на Абел Анисе, но Цветелин Чунчуков довкара. Само 9 минути по-късно младокът реализира с глава след центриране на Алесандру Куртеан за 3:1.

Михаел Хубер от австрийския тим засече центриране на Вандер Виейра в собствената си врата и направи 4:1 в 63-а минута, а крайното 4:2 оформи Яник Шибани четири минути преди края на редовното вре,е

Следващият мач на пловдивчани на лагера в Австрия е срещу Адмира Вакер е на 17 юни.