Ботев не се даде на Лудогорец 30.03 | 21:27

"Канарите" измъкнаха равенство 1:1 в Разград

Лудогорец и Ботев завършиха наравно 1:1 в дерби сблъсък от 30-ия кръг на българската "А" група.

Христо Златински откри след спорна дузпа за шампионите, но румънецът Алесандру Куртеан изравни малко преди почивката.

През втората част Ботев доигра срещата и с десет души, след като бранителят Сърджан Лукин бе изгонен дванадесет минути преди края. Макар и с човек повече на терена, отборът на Стойчо Стоев така и не успя да стигне до крайния успех в мача.

Така Лудогорец записа пето равенство от началото на сезона, като "орлите" остават със 7 точки преднина пред втория във временното класиране ЦСКА и третия Литекс. Шампионите обаче са и с мач по-малко от "армейците".

Ботев от своя страна измести Левски от четвъртото място в класирането, събирайки актив от 51 пункта. "Сините" са вече пети с 50, но също мач по-малко на сметката си.

Подробности за дербито между Лудогорец и Ботев можете да видите в Sporta.bg.