Ботев остава непобеден в контролите в Австрия 27.06 | 21:03

"Канарчетата" изпуснаха да победят новака в Чехия

Ботев (Пловдив) направи равенство 1:1 с новака в чешкия елит Зноймо в третата си контролна среща от подготвителния лагера на австрийска земя.

Досега на 19-ти юни "канарчетата" победиха с 2:1 словашкия Ружомберок, а на 22-ри изпуснаха да нанесат поражение на Кубан (0:0) с капитана на българския национален отбор Ивелин Попов в състава си.

Попадението за пловдивчани вкара Томаш Иршак, а "жълто-черните" заслужаваха повече победата.

Неофициален дебют за Ботев направиха новите попълнения Елведин Джинич и Абел Анисе, които бяха осигурени през тази седмица.

И двамата влязоха на терена през второто полувреме. Пловдивчани започнаха по-активно срещу новака в чешката Гамбринус лига и още в 5-ата минута Вандер Вийера прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада на Станислав Костов.

Само след 8 минути отново Вандер беше в основата на нова опасност пред вратаря Дробик, след като изведе Мариян Огнянов.

Бившият футболист на Левски обаче не успя да прати топката в мрежата, която беше изчистена от защитник пред голлинията.

Ситуацията не се промени до края на частта, като първо Ромарио Кортзорг изтърва чист гол. В 36-ата минута обаче Томаш Иршак се разписа с удар от границата на наказателното поле.

В началото на втората част Ханачек стреля технично от десет метра, но Адам Стаховяк запази чиста мрежата на пловдивчани, посочва БТА.

Огнянов можеше да вкара за 2:0 десет минути по-късно, но този път вратарят отрази удара му. 5 минути преди края на срещата чехите изравниха чрез Ладислав Лацко, който получи топката след грешка на новото попълнение Абел Анисе. Лацко излезе сам срещу младия вратар на Ботев (Пловдив) Росен Андонов и прати топката в мрежата.