Ботев спря ЦСКА за второто място 11.05 | 17:34
"Армейците" изпреварени от Литекс кръг преди края

ЦСКА изпусна втората позиция от обсега си, след като завърши наравно 0:0 като гост на Ботев (Пловдив) и позволи на Литекс да го изпревари кръг преди края на сезона в А група.
"Червените" отново не успяха да се поздравят с успех при гостуване в Пловдив този шампионат, но поне прекратиха победната серия на "канарчетата" при домакинства на столични отбори.
С ремито в базата в квартал "Коматево" ЦСКА събра 71 точки и изостава вече с 1 от Литекс, който по същото време днес се подигра с Локомотив в Пловдив и го смаза с 5:0. "Оранжевите" приемат Левски на 18-ти май в последния кръг, докато "армейците" посрещат "смърфовете" на стадион "Българска армия".
Ботев изигра последния си мач в първенството този сезон и приключва с 65 точки на 4-то място, като още с класирането на финал в турнира за Купата на България си осигури участие в квалификациите за Лига Европа.
И ЦСКА, и Ботев могат да съжаляват за фрапантните си пропуски в последните 10 минути на дербито, което иначе протече равностойно и ремито изглежда справедлив резултат. Тони Силва пропусна да изведе напред "армейците" в 83-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря Адам Стаховяк с хубав прехвърлящ пас от Неманя Милисавлевич.
В 93-ата минута пък Александру Куртеан получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но нацели страничната греда.
Водещи
-
Помощ от Apple са поискали от ФБР, за да отключат телефона на Алексей Петров
Айфонът, който потенциално съдържа ключова информация за последните му контакти, бизнес сделки...
08.09 | 17:40
-
Откриха "Алеята на книгата"
В 61 бели шатри са събрани над 150 български издателства и автори
08.09 | 17:20
-
Кремъл: Санкциите никога няма да накарат Русия да промени курса си
Няколко часа по-рано САЩ и Европейският съюз посочиха, че обмислят налагането на допълнителни...
08.09 | 17:00
Най-четени
-
Проф. Даниел Вълчев: Натискът за предсрочни избори ще се усилва
Според него правителството е в режим на оцеляване
08.09 | 11:20
-
Богомил Манчев: До 2051 г. в България трябва да имаме работещи 4 големи ядрени блока
Спешно трябва да се направи анализ на оборудването на АЕЦ "Белене", може ли да се ползва от...
08.09 | 12:20