Бразилия отново твърде силна за България 21.07 | 09:18

"Лъвовете" ще спорят за бронзовите медали в Световната лига

Националният тим на България загуби от Бразилия с 1:3 гейма (12:25, 17:25, 25:23, 25:16) във втори полуфинален мач от Световната лига по волейбол в Аржентина, изигран пред над 3000 души в зала "Естадио Исла Малвинас", Мар дел Плата.

Така отборът на Камило Плачи не успя да стигне до финала и ще спори за бронзовите медали срещу селекцията на Италия.

Прекият двубой за бронза между България и Италия е тази вечер от 22,30 часа българско време, а малко след стартира и сблъсъкът за титлата между Бразилия и Русия. И двата двубоя ще бъдат давани пряко по TV7.

Българите не успяха да покажат играта от последните мачове у дома срещу Полша и закономерно загубиха от олимпийския вицешампион Бразилия, който същевременно отново демонстрира някои от най-силните си страни.

В началото момчета на Плачи не намериха своя ритъм на игра и загубиха първите два гейма на 12 и 17. Но в третия успяха да покажат, че не случайно са на финалите и го записаха в своя полза след 25:23. В третия гейм топ реализаторът на българския тим Цветан Соколов бе изваден.

Нищо не успя да спре бразилците в четвъртия гейм, които направиха разлика след първата техническа почивка и я задържаха до самия край.

Така с победа 3:1 гейма Бразилия се класира за финал срещу отбора на Русия, който малко по-рано победи Италия също с 3:1 (25:12, 25:23, 24:26, 25:20).

Най-резултатен за България бе Тодор Алексиев с 16 точки. За Бразилия се отличи Уолъс де Соуса с 24 точки.

Бразилия - България - 3:1 (25:12, 25:17, 23:25, 25:16)

зала: Естадио Ислас Малвинас в Мар дел Плата