Бурята в Пловдив не спря устрема на Ботев 24.08 | 20:07

"Канарчетата" се наложиха над Славия с 2:0

От Божидар Азманов

Ботев (Пловдив) надви Славия с 2:0 в първото си домакинство пред публика за новия сезон.

До този момент "канарчетата" изтърпяваха наказание, но сега зарадваха своите фенове с трета си победа в А група. Головете за "канарчетата" вкараха Томаш Иршак в 14-а минтута и Лъчезар Балтанов в 53-а минута.

Тимът на Велислав Вуцов бе по-добрият на терена през всичките 90 минут и заслужи успеха.

След тази победа Ботев (Пловдив) има 11 точки и е на 4-о място в класирането, но е с мач повече от Левски и Литекс, които играят тази вечер.

Славия вече е на 10-о място само с 5 точки, колкото има и Черно море.

Интересен факт е, че в 68-а минута срещата бе прекратена за около 13 минути, след като над Пловдив се изви силна буря и съдията Ивайло Стоянов сметна за удачно да прибере футболистите в съблекалните. За щастие лошото време бързо се размина и позволи на двубоя да бъде доигран.