Българин спечели Купата на Валенсия по шахмат 05.09 | 15:06

Българският международен майстор Йордан Иванов спечели 12-ия Международен турнир по шахмат за Купата на Валенсия със 7 точки от 9 възможни, предаде БТА.

На второ място със същия брой точки, но с по-лош втори турнирен показател се класира френския гросмайстор Зенон Франко.

Осем състезатели разделиха 3-то - 10 място с по 6,5 т. , като трети по допълнителните показатели е грм Олег Корнеев, а останалите се подредиха в следния ред - мм Карлос Гомес, фм Ариан Гонзалес, мм Иниго Аргандона, Карлос Мате, грм Мартине от Куба, грм Теске от Германия, Роман Казусо.

В турнира взеха участие 104 шахматисти. ММ Йордан Иванов загуби в 7-ия кръг от грм Олег Корнеев, но победи в осмия и деветия кръг съответно срещу испанците Кресченцио Мартинес и мм Диего Гиера.