Българин ще се бие за световната титла в София 23.04 | 21:17
Благой Найденов на финал, Душко Благовестов спечели бронз

Най-голямата ни надежда на световното първенство по бокс за младежи в Софи Благой Найденов стигна до финала в категория до 81 кг и утре ще боксира за титлата. На полуфинала днес младият софиянец не остави никакво съмнение в превъзходството си срещу арменеца Нарек Манасян и спечели по точки с единодушното решение на съдиите – 3:0 (30:26, 30:27, 30:27).
Така Благой има шанс да прибави към златото си от европейското в София през 2012 г. и такова от световно отново в родния си град. Манасян пък е бронзов медалист от континенталното преди 2 години, но в кат. до 75 кг.
По-рано днес Душко Благовестов загуби по точки мача си в кат. до 56 км срещу кубинеца Хавиер Ибанес. Така младият варненец остана с бронзов медал и спечелена квота за олимпийските игри в Нанджинг, Китай през август.
Европейският ни вицешампион то София 2012 загуби първия рунд срещу силния кубинец, а във втория съдиите дадоха предимство за него, с което напълно изравниха двамата боксьори.
В последните решителни минути обаче като че ли Ибанес бе по-активният на ринга, макар и двамата да си размениха доста удари.
В крайна сметка победата е за кубинеца с 2:1 съдийски гласа (28:29, 30:26, 29:28). След края на двубоя Душко бе видимо разстроен и разочарован, зави главата си с кърпата и не пожела да коментира загубата.
Водещи
-
Нe Бойко Борисов, а Делян Пеевски вече е централната фигура в българския политически живот
Искането на Пеевски за закриване на Антикорупционната комисия е доста фалшива театралност,...
26.07 | 18:00
-
Страховете на хората, свързани с еврото, може да повлияят на инфлацията
Това заяви експертът по социална политика и бивш вицепремиер Ивайло Калфин
26.07 | 17:00
Най-четени
-
Борисов отсече: Трябва да пазим КПК, ако я закрият, губим 5 млрд. лева
ПП-ДБ ми пришиват като брошка Комисията за противодействие на корупцията, която те създадоха,...
26.07 | 16:00
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20