Българинът, покорил Световната купа: Целта е да остана на 1-во място 17.01 | 14:21

Интервю за Sporta.bg с Радослав Янков - феноменалният ни сноубордист

Българинът Радослав Янков е начело в класирането за Световката купа по сноуборд, което е феноменално постижение за роден състезател в зимните спортове, и то в сноуборда, където голямата ни звезда е при жените – Александра Жекова.

Sporta.bg се свърза с талантливия Янков за специално интервю, предвид отличните му резултати от началото на сезона и двете победи в стартовете от Световната купа – в Кареца, Италия, през декември, както и в паралелния слалом в Бад Гщайн в началото на 2016 година.

Радослав остава твърдо стъпил на земята, въпреки страхотните си представяния досега в кампанията за Световната купа, но отчита собственото си развитие през последните години, макар да не си поставя нереалистични цели.

Интервюто с лидера в Световната купа по сноуборд Радослав Янков четете в Sporta.bg