Българите в Серия А1 с нови победи 15.11 | 08:56

БГ Тренто продължава да е лидер в италианския волейболен шампионат

От Георги Тотев

Европейският клубен шампион по волейбол Трентино БетКлик (Тренто) се задържа на първа позиция в италианската Серия А1 и след 4-ия кръг, след като късно снощи момчетата на българския треньор Радостин Стойчев записаха драматична победа с 3:2 (20:25, 25:21, 15:25, 25:17, 15:11) като гости на Мачерата. Виктор Йосифов и неговия Рома Волей също постигнаха успех в също толкова оспорвана битка с Акуа Парадисо, докато Владо Николов не игра за Кунео при победата с 3:0 над Андреоли Латина.

В титулярния състав на Тренто отново присъстваше българската звезда Матей Казийски, който по план трябваше да почива. Контузия на кубинеца Османи Хуанторена наложи обаче включването на Матей в игра. Въпреки умората родния национал бе втори по резултатност за Трентионо с 13т., колкото имаше и Емануеле Бирарели.

С най-много точки за Тренто пък отново бе чехът Ян Щокър, който се отчете с 22т. За най-полезен играч в срещата обаче бе обявен Кристиан Савани от Мачерата, който реализира 24 точки, включително и 8 аса.

Другите двама българи в състава на гостите - Цветан Соколов и Валентин Братоев се включваха в игра от резервната скамейка, отчитайки се съответно с 2 и 1 точки. В следващата си среща от Серия А1 Тренто гостува на тима на Модена, който е воден от все още действащия селекционер на България Силвано Пранди. Срещата е в неделя (21 ноември) от 19:00 часа българско време.

Междувременно тимът на Рома Волей се наложи с 3:2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:13) гейма при гостуването си на Акуа Парадисо (Калчинато).

Отборът на Виктор Йосифов записа пълен обрат в срещата след като изоставаше с 0:2 гейма. Виктор пък бе втори по резултатност за своя тим и помогна много на своите съотборници за победата.

Най-добър за римляните бе Милан Бенч с 18 точки. Виктор Йосифов добави 13. За домакините най-добър и МВП в мача бе избран Шон Рууни, който реализира 22 точки.

Благодарение на успеха тимът на Виктор Йосифов заема 4-то място със 7 точки.

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Владимир Николов пък получи заслужена почивка и не взе участие при победата с 3:0(25:17, 25:21, 25:16) на своя Кунео срещу Андреоли Латина.