България и Италия ще бъдат домакини на Евроволей 2015 17.11 | 18:33
Финалните мачове от турнира ще се състоят в София

Страхотна новина за българските фенове на волейбол. България получи домакинството на европейското първенство по волейбол за 2015 година, съвместно с Италия.
Президентът на Европейската централа Андре Майер обяви днес решението на централата пред 48 държави-членки по време на конгреса на CEV.
Мачовете в България ще се играят в София, Варна и Пловдив, докато в Италия срещите ще се проведат в Месина и Катания.
На България обаче е оказана огромна чест, защото именно в "Арена Армеец" ще се състои финалната част от Европейското първенство.
Кандидатурата на Италия и България бе предпочетена пред тази на Финландия и Естония. Вчера пък стана ясно, че страната ни ще бъде и домакин на Евроволей 2015 за кадети. Холандия и Белгия пък ще домакинстват на Евроволей 2015 за жени.
Официалният сайт на европейската централа потвърди новината за домакинството на България.
Дори публикува коментар за развитието на волейбола у нас: "Варна е меката на волейбола в България, с мултифункционална зала, която ще бъде реновирана за 7 хиляди места, докато Пловдив ще има нова зала и е вторият по големина град в България".
Тази седмица стана ясно, че проектът за новата зала в Пловдив върви с пълна сила. Спортен комплекс - покрит Колодрум "Цар Симеон" ще отвори врати до края на 2013 година.
Зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна ще бъде модернизирана и ще има капацитет от около 7 хиляди места.
Така България ще има три страхотни зали за волейбол догодина и ще очаква с нетърпение големия волейболен форум.
Водещи
-
Учителският синдикат подкрепя забраната на телефоните в клас
Синдикат "Образование" иска оценка по дисциплина в училищата
30.07 | 10:30
-
Ресторантьорите се борят с растящи разходи и нови ограничения
Заведенията под натиск от множество фактори
30.07 | 10:15
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Австралия ще наложи забрана за използване на видеоплатформата YouTube от деца под 16-годишна възраст
„Социалните мрежи имат своето място, но няма място за хищнически алгоритми, които са насочени...
30.07 | 09:45
Най-четени
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Володимир Зеленски подписа вчера закон, който позволява на граждани над 60-годишна възраст да служат в армията по договор
Контекст на решението
30.07 | 08:56
-
Православната църква почита днес петима от седемдесетте апостоли на Христос
Народните поверия съветват да не започвате нови дела днес
30.07 | 08:34