България изпраща 8 щангисти на Световното първенство 04.11 | 18:00
Най-големите ни надежди са свързани с Иван Марков

Европейският шампион и световен вицешампион в кат. 85 кг Иван Марков гледа към златния медал от Световното първенство по вдигане на тежести за мъже и жени, стана ясно днес на пресконференция в Пресклуб "България”.
Най-силното състезание в щангите ще се проведе от 8-ми до 15-и този месец в Казахстан, като България ще бъде представена от 8 спортисти. Целта на таланта Иван Марков е световната титла, отсече старши треньорът на националите Иван Иванов.
Другата възможност за медал е в кат. 62 кг, в която ще вдига европейският шампион от тази година Ивайло Филев. В същата категория на подиума ще излезе Владимир Урумов, който на контролните тестове изненадващо остави зад себе си бронзовия медалист от европейското тази година Стоян Енев и така стана титуляр в отбора за световното първенство.
При 77-килограмовите бившият европървенец Демир Демирев е добре подготвен, но на световното миналата година записа нула, а на европейското тази пролет се контузи.
"Дано му се усмихне щастието този път”, моли се наставникът Иван Иванов. След тежка контузия на бедрото е и Асен Мурадов /кат. 56 кг/, затова треньорът не храни за него сериозна надежда.
В кат. 94 кг ще разчитаме на Васил Господинов, който е напреднал в резултатите си и треньорът прогнозира за него да влезе в 8-ицата на световното.
При жените представителството ни ще е скоромно – с 2 състезателки. Европейската вицешампионка през тази година Милка Манева ще вдига в кат. 69 кг, а бронзовата медалистка от европейското Мая Иванова ще се включи в кат. 63 кг.
Целта на щангистите е да си подсигурят отсега 3-4 олимпийски квоти за Рио 2016, обяви ганералният секретар на БФ Вдигане на тежести Борислав Гидиков.
Квотите зависят от отборното класиране, като се събират точките от двете световни първенства, тази и следващата година. При класиране от 7-мо до 12-о място се полагат 4 квоти.
Водещи
-
Експерти: Путин иска да се срещне само с Тръмп. Той ще се опита да го баламосва, да говори не толкова за Украйна
Ключова роля на Европа
11.08 | 11:00
-
Калин Стоянов: Кортежът на Румен Радев е достоен за велик диктатор
Коментарът е във връзка с посещение на президента във Варна, на което беше охраняван от...
11.08 | 10:45
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15
Най-четени
-
Приятелите на Тодор Славков: Човек, който се плаши да не го гътне един вирус, не би посегнал никога на живота си
И споделят, че един от най-големите му страхове бил да не стане жертва на пътна катастрофа.
11.08 | 09:45