България наведе глава и срещу Ейре, мъките за националите нямат край 10.09 | 23:57

Паднахме с 1:3 в Дъблин от дълбоките резерви на островитяните, единственото успокоение е, че и нашият тим бе експериментален в приятелската среща

България отново се издъни при Краси Балъков, след като отстъпи на Ирландия с 1:3 в приятелски мач, игран на стадион "Авива" в Дъблин. Двата тима заложиха преимуществено на дълбоки резерви, които трябваше да се докажат.

Двата отбора спретнаха доста скучен мач, който в повечето време бе в тренировъчно темпо, като първото полувреме не предложи почти никакви футболни достойнства.

През втората част домакините успяха да поведат в резултата, благодарение на Алан Браун (56'), но малко след това Ивелин Попов (67'д.) възстанови равенството, след като бе точен от дузпа. Два бързи гола на Кевин Лонг (83') и Джеймс Колинс (86') обаче донесоха успеха за домакините.

Така България продължава да потъва в черната си серия. "Трикольорите" вече имат девет мача без победа. В тях нашите момчета направиха четири равенства и допуснаха пет загуби.

Двубоят започна при доста бавно темпо, като двата отбора стояха много равностойно на терена, но не прибягваха до излишни рискове в атака. Първото сравнително интересно положение се появи едва в 32-ата минута, когато Божидар Краев пусна прекрасно извеждащо подаване в наказателното поле към Даниел Младенов, който обаче не успя да шутира добре, тъй като Кевин Лонг парира удара.

В 40-ата минута Ронън Къртис реши да опита късмета си с изстрел от далечно разстояние. Опитът му обаче беше твърде неточен. Малко след това нападателят на домакините засече прострелно диагонално подаване, но Христо Иванов внимаваше и успя да отрази удара по прекрасен начин.

През втората част двата отбора леко вдигнаха оборотите и в 53-ата минута Младенов получи добро подаване от Иван Горанов отляво. Намиращият се в отлична форма футболист на Етър шутира, но ирландските защитници образуваха истинска стена и блокираха двата му опита.

В 56-ата минута домакините поведоха в резултата. Контраатака на ирландците премина през двама състезатели на домакините, след това Иванов изби първия изстрел към вратата си, но при добавката нямаше какво да направи.

В 66-ата минута нашите момчета получиха правото да изпълнят дузпа, след като Божидар Краев бе повален на земята от Кевин Лонг. Съдията Тобиас Велтц посочи бялата точка, влезлият като резерва Ивелин Попов бе безмилостен - 1:1.

В 83-ата минута домакините отново поведоха. Кевин Лонг се разписа с глава, след като засече центриране от ъглов удар. Христо Иванов пък се отчете с не особено убедителна намеса, тъй като остана под топката.

Три минути по-късно ирландците удвоиха преднината си. Джеймс Колинс успя да се разпише при своя дебют с националната фланелка. Централният нападател засече топката по чудесен начин, при поредната скоростна атака за домакините.

Ирландия - България 3:1

Голмайстори: Алан Браун (56'), Ивелин Попов (67'д.), Кевин Лонг (83'), Джеймс Колинс (86')

Ирландя: Марк Травърс (Кийрън О'Хара 76'), Кристи Сайърс, Кевин Лонг, Джон Игън, Конър Хурихейн (Джеймс Маклийн 69'), Алън Джъдж (Джак Бърн 60'), Джош Кълън, Алан Браун, Калъм О'Дауда, Скот Хоган (Джеймс Колинс 60'), Ронън Къртис
Селекционер: Мик МакКарти

България: Христо Иванов, Георги Пашов, Антон Недялков (Васил Божиков 59'), Кристиян Димитров (Васил Панайотов 70'), Иван Горанов, Симеон Славчев, Георги Миланов (Ивелин Попов 46'), Кристиан Малинов (Георги Терзиев 80'), Даниел Младенов (Кирил Десподов 68'), Николай Димитров (Вандерсон 60'), Божидар Краев
Селекционер: Красимир Балъков