България отстъпи на Турция с 0:3 гейма в първия мач 01.05 | 21:05

Ева Янева бе най-резултатна за нашия тим, реализирайки 10 точки

България започна със загуба участието си олимпийския квалификационен турнир по волейбол за жени в Турция.

Българките отстъпиха именно от представителките на домакините. Подкрепяни от публиката в Анкара туркините надиграха нашите момичета с 3:0 гейма след (25:21, 25:17, 25:15).

Първият гейм бе най-оспорван в мача. Българките отстъпваха с 16:9 след второто техническо прекъсване, но успяха да съкратят разликата само на три точки 20:17. Все пак туркините отново заиграха по-добре и приключиха гейма с 25:21.

В следващите два гейма туркините взеха голяма преднина още в началните минути на втория и третия гейм. След това те поддържаха преднината си до края на гейма и заслужено спечелиха и мача.

За най-добра волейболистка в мача бе избрана Есра Гюмюш, която реализира 18 точки. За българките най-резултатна бе Ева Янева, която записа 10 точки. Ели Василева и Страши Филипова добавиха по 6 точки.

Следващият мач на момичетата на Марчело Абонданца е на 3 май четвъртък срещу тима на Хърватия. По-рано днес хърватките отстъпиха на Германия с 0:3 гейма.