България спечели втората си титла на световното първенство по летен биатлон за девойки 25.08 | 09:31

След като в четвъртък Лора Христова стана шампионка в суперспринта на 7.5 километра, днес в Отепя до златото стигна и Валентина Димитрова. Тя бе най-добра в дисциплината спринт на 6 километра.

България спечели втората си титла на световното първенство по летен биатлон за девойки, провеждащо се в Естония.

Димитрова стигна до първото място с време от 18:03.9 минути, след като сгреши два пъти в първата стрелба, но после компенсира с невероятно бягане, особено във втората обиколка.

След нея остана Виктория Хвостенко (Украйна) - с 0.6 секунди по-бавно време и 10/10 в стрелбата, а друга украинка в лицето на Олена Хородна приключи трета с 18.5 секунди изоставане и две грешки.

По-късно днес предстоят спринтовете за жени и за мъже с участието на Милена Тодорова, Владимир Илиев, Антон Синапов и Васил Зашев.