България спечели две квоти по вдигане на тежести за Лондон 2012 17.04 | 12:46

Със спечелените две квоти страната ни вече има 36 състезатели в 11 вида спорт

Българските състезатели по вдигане на тежести спечелиха две квоти за предстоящата Олимпиада в Лондон.

България ще има по един представител при мъжете и жените в английската столица. Спечелените квоти дойдоха от представянето на българсите щангисти на европейското първенство по вдигане на тежести в Анталия.

Квотите са общи, а не са поименни след като се получаваха на база общото класиране на страната ни. В крайното отборно класиране на европейското мъжкият ни тим е четвърти, а жените - пети.

Единственият медал от Европейското първенство в двете дисциплини донесе Стоян Енев в категория до 52 кг. Българите записаха също така по едно 4-то и 5-то място. При жените Румяна Петкова записа едно 4-то място.

Като цяло български щангисти показаха, че имат сили да се върнат там, където им е мястото – в челните позиции на този спорт. В почти всяка категория имаше българи в топ 8. Също така при жените най-добрата ни състезателка до скоро Боянка Костова, спечели златен медал за Азербайджан.

Със спечелените две квоти България вече има 36 състезатели за Лондон 2012, в 11 вида спорт.