България срещу Куба в мач без значение на Световното по волейбол 13.09 | 12:47
Двубоят е от 21:25 часа
Националният отбор на България загуби шансове да се класира в топ 6 на 18-ото Световно първенство по волейбол в Полша, но все още има да изиграе два мача до края на участието си на Мондиала.
Тази вечер "лъвовете" на Пламен Константинов излизат срещу коравия тим на Куба в мач без значение и за двата отбора. Двубоят е от късните в днешната програма на Световното по волейбол и започва в 21:25 часа наше време в "Хала Стулеция" (Стогодишната зала) във Вроцлав.
Българи и кубинци ще играят само за честта си, след като нямат никакви шансове да продължат напред в надпреварата.
Залогът в този мач е на кое място ще завършат двата отбора в крайното класиране. При евентуален успех днес и утре в последния ни мач с Финландия, то България може да се пребори за място в топ 8 на шампионата, което би ни дало ценни точки за предстоящите олимпийски квалификации за Олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 г.
Трикольорите заемат 5-то място в група F с актив от 5 точки и нямат дори и теоретични шансове за класиране сред първите три отбора. При кубинците положението е още по-лошо - те имат едва 2 спечелени точки, с които се намират на предпоследната седма позиция в потока:
България и Куба се познават доста добре. Това ще бъде седма среща в съперничеството им на световни първенства по волейбол, като островитяните водят с 4-2 победи.
Кубинците са спечелили 11 от 19-те си мача с "лъвовете” от началото на новото хилядолетие, включително последните два двубоя.
Единият е изключително болезненото поражение с 3:2 на предишния Мондиал 2010, когато Куба спря България към полуфиналите, а впоследствие игра финал с Бразилия, загубен с 3:0.
Втората загуба бе не по-малко болезнена - в мача за 3-4-то място на Световната лига през 2012 г., когато централноамериканците отново се наложиха 5 сета.
И двата отбора загубиха последните си трима мача в турнира и ще искат да спрат негативните си серии, още повече, че "лъвовете” определено са отборът, който има да си връща повече.
И двата отбора в момента са далеч от предишния си блясък, като в Куба са с напълно нов състава след няколкото наказани и избягали от страната играчи. България пък се опитва да преоткрие своя стил след катастрофалното си участие в Световната лига през тази година и смяната на Камило Плачи с Пламен Константинов.
Гибона няма да може да разчита на контузения Виктор Йосифов, който обаче ще бъде в залата, за да подкрепя съотборниците си.
Водещи
-
Забавено решение на ТЕЛК остави дете с 95% увреждане без помощи
Тодор Стамболиев сезира националния омбудсман за административния абсурд, лишил самотна майка...
28.11 | 17:59
-
Откриха напълно нов вид облаци, които променят температурата
Така наречените "ултра-цирове" повишават нощните температури и влияят пряко върху климата в...
28.11 | 16:59
-
Българските зърнопроизводители излизат на протест в Брюксел
Акцията на 18 декември съвпада с гласуването на бюджета за земеделие и отбрана, очакват се 10...
28.11 | 15:48
-
Спор между Борисов, Василев и Мирчев в кулоарите на парламента, размениха си остри думи
Пеевски Ви дърпа ушите, не аз, отговори му съпредседателят на ДБ. Мирчев запита Борисов дали е...
28.11 | 15:45
Най-четени
-
Поскъпване на водата за битовите потребители с влизането ни в еврозоната от 1 януари 2026 г.
В Благоевград водата ще струва 3,61 лв. за кубик, или увеличение с 11,7 на сто.
28.11 | 12:15
-
Асен Василев: Или нов бюджет, или нов протест
ПП-ДБ предупреждава, че промени "на коляно" са невъзможни
28.11 | 12:00
-
Започва връчването на глоби за средна скорост
Двете системи са синхронизирани и вече се събират данни за обработката на самите нарушения и...
28.11 | 12:45