Българската мъжка щафета по биатлон с престижно място в Поклюка 11.12 | 17:29

Нашият квартет финишира 11-ти, първи са французите, начело с Фуркад

Мъжката ни щафета завърши на 11-то място в старта за Световната купа по биатлон, който се проведе в Поклюка (Словения). Квартетът ни в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев се представи изключително силно в стрелбата, като тимът ни завърши само с четири допълнителни патрона и без наказателни обиколки, предаде бТВ.

Анев стартира с много успешно пето място на първи пост. Стабилност показаха и младите ни биатлонисти - Синапов и Герджиков, а най-бързият ни ски бегач Владимир Илиев пресече финалната линия 11-ти.

Отборът на Франция спечели първата мъжка щафета за сезона. Това беше и първата щафетна победа за най-добрия биатлонист в света – Мартен Фуркад, от 2014 г. насам.

Втори финишира квартетът на Русия, а призовата тройка допълни тимът на Германия.

Състезанието ще се запомни и с изключителното представяне на отбора на Украйна, който записа 4-о място в крайното класиране.