Български триумф в Световната купа 23.01 | 18:19

Станимир Беломъжев спечели 8-ия старт от сезона по ски ориентиране

Най-добрият български състезател по ски-ориентиране Станимир Беломъжев се представи блестящо в 8-ия кръг от Световната купа, като спечели състезанието в Швеция.

Беломъжев бе най-бърз в двете части на надпреварата, която се състоеше от спринт-пролог сутринта и преследване на средна дистанция следобед.

Станимир се нареди осми след сутрешния спринт и изоставаше само на 25 секунди от лидера Андрей Ламов (Русия), след което измина 8.5-те километра с най-добро време.

Секунда по-бавен от българина се оказа Андрей Ламов, а трети финишира шведът Андерс Холберг. 37 души участваха в преследването.

Кръгът за Световната купа по ски ориентиране приключва в неделя със състезание на дълга дистанция. Беломъжев бе на 11-то място в генералното класиране преди днешния си триумф, след който се очаква да се изкачи в топ 10.