Българският ансамбъл завоюва сребро на Олимпиадата 27.08 | 16:25
България приключва младежките игри със седем медала
Художествената гимнастика в България има нови поводи за гордост. Българският ансамбъл спечели сребърен медал в турнира по художествена гимнастика на вторите младежки олимпийски игри в Нанкин (Китай)
Бъдещите "златни момичета" завършиха на второ място след като получиха оценки от 13.700 точки за съчетанието с пет чифта бухалки и 13.350 точки за пет обръча. Общият сбор от точките стигна до 27.050 точки.
Гимнастичките ни излязоха в състав Елена Бинева, Александра Митрович, Емилия Радичева, Габриела Стефанова и София Рангелова. Треньор на девойките е Камелия Дунавска.
Номер 1 очаквано стана отбора на Русия, който получи сбор от 29.550 точки (14.700 точки за бухалки и 14.850 точки за обръчи). Бронзовото отличие отиде за отбора на Казахстан с 25.050 точки.
Това е общо седми медал за България на младежките олимпийски игри в Нанкин. Нашата страна завоюва три златни медала и четири сребърни. С титли се завръщат Благой Найденов (бокс, категория 81 кг), Лидия Ненчева (стрелба) и Божидар Андреев (вдигане на тежести), а сребърни медала завоюваха Бетина Темелкова (джудо), Кирил Милов (борба), ансамбъл по художествена гимнастика и Душко Благовестов (бокс, 56 кг).
Цялата ни делегация се прибира от Нанкин в събота, 30 август, с полет през Франкфурт, който се очаква да кацне в 13.10 ч на Аерогара София.
Водещи
-
Цончо Ганев: С решението си за американските самолети Радев прави страната потенциална цел за иранските ракети
България вече участва в две войни – и в Украйна, и в Иран, смята депутатът от "Възраждане"
20.07 | 17:59
-
ДБ иска пълна информация за разполагането на американските самолети в Безмер
Ивайло Мирчев и Божидар Божанов обвързват решението за цистерните с проекта Freya
20.07 | 17:20
-
ГЕРБ и ДПС ще подкрепят искането за разполагане на американски самолети у нас
ПП чакат препоръките на Румен Радев
20.07 | 16:45
-
Годишната консумация на пиво на българина е 76 литра
Над 40% от инвестициите са насочени към нови мощности за производство на малц.
20.07 | 16:30
Най-четени
-
Мбапе стана голмайстор на XXIII Световно първенство по футбол
Втори с осем попадения остана Лионел Меси от Аржентина, следван от англичанина Джуд Белингам и...
20.07 | 09:45
-
„Няма малка и голяма кражба. Има кражба“: Шишков разкри как са сключвани договорите за пътища
"Няма малка и голяма кражба. Има кражба", категоричен бе министърът на представянето на "Кой,...
20.07 | 13:00
-
Испания е новият световен шампион, надигра и детронира Аржентина
Резерва попари 10 от “Албиселесте“ в продълженията на Мондиал 2026
20.07 | 02:16
-
„Аяхуаска води до разпад на личността“: Нови разкрития за случая в хижа „Петрохан“
"5 месеца не е много време за работа по един такъв случай."
20.07 | 10:45