Българският женски тенис триумфира в Лас Вегас 17.09 | 14:00
Костова и Каратанчева играят финал от сериите "Чалънджър"

Елица Костова и Сесил Каратанчева се класираха на финала на турнира от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Лас Вегас (САЩ) и така българка ще спечели чек за 60 хиляди долара.
Поставената под номер 7 Сесил се сражаваше храбро над три часа, за да сломи съпротивата на мексиканката Рената Сарасуа с 4-6, 6-4, 7-5. Третият сет бе изключително драматичен и Каратанчева проби на три пъти, но това едва й стигна да затвори частта. При 5-4 тя сервираше за мача, но изигра слаб гейм и даде нови надежди на мексиканската си опонентка. При 6-5 обаче Сесил показа здрави нерви и проби за четвърти път, обръщайки развоя на гейма от 0-40.
Елица Костова пък записа далеч по-лесен успех със 7-5 6-4 над четвъртата в схемата Анна Каролина Шмидлова.
Каратанчева води с 2-1 победи в общия баланс срещу Костова, информира tenniskafe.com. Двете вече играха веднъж през този сезон – във Варшава на клей, където Сесил се наложи с 5-7, 6-2, 6-4.
Преди това българките си бяха разменили по една победа в квалификациите на "Ролан Гарос" през 2015 (4-6, 6-2, 6-1 за Каратанчева) и в Будапеща през 2016 (6-4, 6-2 за Костова).
Водещи
-
Зеленски призова Русия да прекрати войната или да си "намерят бомбоубежища"
Украинският президент е готов да напусне поста си след края на войната
25.09 | 16:45
-
Бившият френски президент Никола Саркози беше осъден на 5 години затвор
Според обвинението, либийският режим е платил за предизборната му кампания през 2007 г.
25.09 | 16:30
-
Земята има втори спътник
Той обикаля около Слънцето, но гравитацията на Земята го е "дърпала" толкова години, че...
25.09 | 16:00
Най-четени
-
"Възраждане" са внесли в Люксембург иск срещу присъединяването ни към еврозоната
Прогнози за политическата обстановка
25.09 | 11:00
-
Гонка си спретнаха в София Емрах Стораро и Константин
Видеото дори е качено в социалните мрежи от Константин.
25.09 | 12:59
-
Лидерът на ГЕРБ коментира ареста на Коцев и обвини премиера в неадекватна реакция за Плевен
Бойко Борисов: ПП мислят само за оцеляване, не за утрешния ден
25.09 | 10:45
-
Правителството отпуска бутилирана вода за Плевен и Свищов
За решаване на проблема с остарялата водопроводна мрежа са необходими над 3 милиарда лева
25.09 | 08:43