В щаба на Лукойл уверени, че отборът има място в групите на Еврокъп 05.10 | 07:59
"Студентите" ще бранят крехка преднина от 5 точки в мача реванш от плейофите на турнира днес

Баскетболният шампион Лукойл Академик отпътува за Чехия с единствената мисъл за победа и класиране в груповата фаза на турнира Еврокъп преди реванша с Простейов, който ще се изиграе по-късно днес.
"Студентите" ще трябва да бранят крехкия си аванс от 5 точки след победата със 70:65 в първия мач в София миналия вторник, но на заминаване настроението в българския щаб бе отлично, а от изявленията на ръководство и играчи се носеше оптимизъм и увереност в успеха в днешния евросблъсък.
"Със сигурност няма да ни е леко, но сме далеч от идеята да правим планове с колко точки можем да си позволим да загубим. Мисля, че Лукойл е по-добрият отбор и заслужава да спечели”, заяви старши треньорът на тима Йовица Арсич. "Трябва по-добре да действаме в защита, да сме агресивни. Оптимист съм, не ме притеснява качеството на противника и очаквам да победим. Нямаме проблеми с контузии, освен това успяхме да направим пълен скаутинг на съперника, което ни липсваше в първия двубой", допълни той.
"Отиваме в Чехия със самочувствието на добър отбор, който отдавна води битки в Европа. Можехме да заминем за реванша с по-голямо предимство, но ако покажем нашата игра днес, ще успеем. И двата отбора има за какво да се борят, надявам се ние излезем крайните победители в спора", бе коментарът на опитния капитан Тодор Стойков.
Отборът, воден от Йовица Арсич, отпътува за Чехия в пълен състав, като единственият остъстващ на летище "София" - Ламонт Мак ще се присъедини към тима на място. Срещата реванш от квалификациите за втория по сила клубен турнир в Европа стартира днес от 19.00 часа.
Водещи
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
-
Медицинският хеликоптер с 4-годишния Мартин на борда кацна на площадката на столичната болница "Света Екатерина"
Екип на Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха извърши успешно мисия от Сливен до...
25.08 | 16:45
-
Около 70 хиляди нуждаещи се от подкрепа ще продължат да получават безплатен топъл обяд и след 30 септември тази година
Управляващият орган на програмата полага усилия мярката "Топъл обяд" да продължи и след 31...
25.08 | 16:30
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Стилияна Николова спечели общо пет медала от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро
Световна шампионка на обръч стана бронзовата медалистка София Рафаели (Италия) с 30.650 точки,...
25.08 | 09:59