Валентино Роси намекна за отказване през 2014 г. 10.01 | 20:15
Седемкратният световен шампион довери, че най-вероятно ще се оттегли от пистата след още три сезона

Седемкратният световен шампион в MotoGP Валентино Роси обмисля отказване след края на сезон 2014, намекна самият той.
Доктора обяви, че преди да се оттегли от спорта, за него е от сериозна важност да донесе успехи на своя тим Дукати. Нещо, което засега не се случва, откакто Роси напусна Ямаха.
"Желанието ми е да подпиша нов двугодишен контракт с Дукати, който може би ще бъде моят последен в кариерата ми. След това ще помисля как да се позабавлявам", открехна италианецът.
"Искам да спечеля нещо с Дукати, да помогна на отбора да израсне и тогава да приключа", добави Роси, който спечели последната си засега световна титла през 2009 година.
През миналата година Доктора не спечели нито един старт от календара на MotoGP, като това му се случи за първи път в кариерата до този момент. В крайното класиране Роси завърши едва на седма позиция.
Водещи
-
Зафиров: Ако нямаше Ден на победата, нямаше да има Ден на Европа
Вицепремиерът каза, че отлагането на либерализацията на пазара на тока ще бъде за срок от...
08.05 | 20:40
-
Каримански: За първото тримесечие приходите в бюджета са 20% по-малко от заложените
Те не могат да се наваксат, приходната част по бюджета на страната не се изпълнява спрямо...
08.05 | 20:20
Най-четени
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Мецола заплаши да съди Фон дер Лайен
Причината - планът за заеми от 150 млрд. евро за оръжие
08.05 | 17:00
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16