Ваня Стамболова спечели първо място на турнир в Чехия 26.05 | 09:48

Българската лекоатлетка показа, че се намира в страхотна форма преди Олимпийските игри

От Божидар Азманов

Една от най-добрите български лекоатлетки в последните години Ваня Стамболова показа, че се намира в невероятна форма малко преди Олимпиадата в Лондон през лятото.

Водачката в световната ранглиста на 400 метра с препятствия спечели по страхотен начин първото място на силния турнир по лека атлетика в Острава (Чехия).

Тя буквално прегази конкуренцията, спирайки хронометрите на 54,15 секунди.

След нашата Стамболова на второ място завърши чехкинята Сузана Хейнова, която обаче изостана на повече от секунда зад нашата състезателка - 55,28 секунди.

Трета се нареди британката Шейкс-Дейтън с 55,82 секунди.

Световната шампионка от Дегу 2011 и най-голяма съперничка на Стамболова в дисциплината Лашинда Димъс разочарова всички и завърши на незавидното шесто място с резултат 57,42 секунди.