Великолепна победа за Цвети Пиронкова в Сидни 09.01 | 08:10
Чаровната тенисистка се класира на първи финал в кариерата си

Най-добрата ни тенисистка Цвети Пиронкова продължава да очарова с играта си от началото на годината. Цвети постигна един от най-големите си успехи до момента като се класира за първи път на финал на турнир от WTA.
За целта чаровната българка се наложи с 6:4, 6:3 над Петра Квитова на турнира на твърди кортове в Сидни с награден фонд 710 хиляди долара.
Цвети победи номер 6 в света в петия си мач между тях. Вчера пък се справи с номер 7 в света и по този начин постигна десета победа над тенисистка от топ 10 в света.
Това определено доказа уникалната форма на Пиронкова от началото на сезона. Българката записа седма поредна победа в турнира след като се включи от квалификациите.
Добрите новини продължават като Цвети ще се завърне в топ 70 на ранглистата след като в момента е на 107-мо място. Тя ще получи 64 хиляди долара от наградния фонд. Ако Цвети спечели титлата цифрите ще се увеличат. На финала Пиронкова ще игра срещу победителката от двубоя между Анджелик Кербер и Мадисън Кийс
Срещата започна равностойно като двете тенисистки си размениха по два гейма, за да се стигне до пробив на Пиронкова, който бе затвърден за 4:2. Последва силна игра на Квитова, но Пиронкова показа класа и удържа атаките на чехкинята. Тя допусна пробив, но успя да направи нов такъв за 5:4 и със спокойна игра затвори сета.
Втората част започна още по-добре за Цвети, която поведе с пробив и след като взе подаванията си резултата бе 3:0. Това накара Квитова да се стегне и да стигне до 3:4, но отново Цвети показа великолепна игра и спаси две точки за пробив. След като поведе с 5:3, Цвети завърши мача с нов пробив за 6:3.
Видео с най-добрите отигравания на Цвети от мача може да видите в Sporta.bg.
Водещи
-
По 160 лв. струват най-скъпите билети за юбилейния концерт на фолкпевеца Константин
Талоните бяха пуснати вчера с обявяването на новината. Най-евтините са по 60 лв, има още от...
08.04 | 12:15
-
Роди се първото бебе след трансплантация на матка във Великобритания
Малката Ейми Изабел е родена на 27 февруари 2025 г. в болница в Оксфорд, две години след...
08.04 | 11:30
-
Симеон Дянков: България може да спечели от търговската война
Бъдещето на българската икономика
08.04 | 11:15
-
Държавата отпуска 2 милиона лева на производителите на картофи
Размер на подпомагането
08.04 | 10:59
Най-четени
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Димитър Маргаритов би приел да е служебен премиер, ако се наложи
Изслушването на кандидатите за национален омбудсман в парламентарната комисия за прякото...
08.04 | 09:59