Веселяка от Лестър - Марк Селби, надви Шон Мърфи и е световен шампион по снукър за четвърти път 04.05 | 11:43
Срещата, а и като цяло турнирът, ще се запомни с много изнервящата, бавна игра на шампиона Селби. Той си навлече гнева на колеги, които дори не си спестиха критики към него в иначе аристократичния и много джентълменски спорт
Веселяка от Лестър - Марк Селби изкова в свойски стил четвърта световна титла по снукър в Крусибъл. Той подчини с 18:15 фрейма Шон Мърфи на финала, който по традиция се провежда в шефийлдския театър.
Само шест са играчите в историята успявали да спечелят световната титла повече от веднъж. За пореден път загубилият Мърфи показа класа в поведението си и направи впечатляваща реч след мача, въпреки видимото си раздразнение от мудната игра на своя опонент.
Срещата, а и като цяло турнирът, ще се запомни с много изнервящата, бавна игра на шампиона Селби. Той си навлече гнева на колеги, които дори не си спестиха критики към него в иначе аристократичния и много джентълменски спорт. Веселяка на няколко пъти получи предупреждения от съдиите за бавене на играта - това се случи в полуфинала срещу Бингам - нещо рядко срещано в снукъра.
Селби демонстрира железни нерви край зеленото сукно вероятно и нарочно, за да изнерви съперниците. Той губеше във финала само след първата сесия - с 3:5 от Мърфи. После взе контрола в свои ръце. След втората сесия от фреймове водеше с 10:7, после с 14:11, а докрая удържа аванса си за крайното 18:15.
Шампионатът ще се запомни и с това, че достави удоволствие с рекорден брой сенчъри брейкове - над 100.
Големите фаворити Рони, Тръмп и Робъртсън рано бяха изритани от турнира и не оправдха очакванията. Имаше наистина запомнящи се моменти - като бурните радости на Мърфи и Бингам по време на партиите, използването от младия Кайрън Уилсън по нестандартен начин на "хикса", както и присъствието на публика на закрито - нещо, което допринесе за силните и неподправени емоции в Крусибъл.
Водещи
-
Пияни руснаци провалили атака в стил „Пърл Харбър“ на Украйна срещу Москва
Това сочи доклад
11.12 | 13:30
-
Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната жена в света
Председателката на Европейската комисия е начело на класацията на американското издание...
11.12 | 13:20
-
Румен Радев: Днес думата има парламентът
В 13:30 часа парламентът ще гласува по проекта на решение за недоверие на Министерския съвет с...
11.12 | 13:10
-
Пенсии, заплати, обезщетения. Приеха на първо четене бюджета на ДОО
Запазва се минималният дневен размер на паричното обезщетение за безработица – 9,21 евро,...
11.12 | 12:59
Най-четени
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Промени при издаването на лични документи
С новите правила в заявленията ще се въвеждат и данни за електронна поща и телефон за контакт,...
11.12 | 10:30
-
Президентът Радев: Хората изпревариха парламента и гласуваха недоверие на кабинета
По думите му протестът е родил „широк народен консенсус анти-мафия“, който надхвърля...
10.12 | 23:01
-
Сръбският подземен бос Сретен Йосич, известен с прякора Йоца Амстердам, е пуснат на свобода
Кървавата история на присъдата
11.12 | 09:59