Вижте подробен разрез на плейофите в Първа лига 06.04 | 10:40
Форматът на Първа лига за сезон 2016/2017 определено изглежда енигма

Форматът на Първа лига за сезон 2016/2017 определено изглежда енигма за редовия футболен фен, но както клубовете, така и БФС заявиха, че идеята му е да запази интригата около ключовите позиции максимално дълго.
Разделянето на първа шестица и и втора осмица е лесната част. Челните 6 тима се отделят и играят по още два мача един срещу друг, като запазват натрупания си дотук актив. Така след още 10 кръга (общо 36 с тези от редовния сезон) се оформят позициите в челото - шампион, сребърни, бронзови медалисти и така до 6-ото място.
Във втората осмица се формират две самостоятелни и равностойни групи. В група А участват 7-ият, 10-ият, 11-ият и 14-ият, докато в другата - 8-ият, 9-ият, 12-ият и 13-ият. Точковият актив от първата фаза също се запазва Всеки от участниците изиграва по 6 срещи - на разменено гостува срещу останалите 3 съперника в своя поток. Оформя се крайно класиране във всяка група. Първите две позиции във всяка от групите са желаната цел, тъй като те гарантират сигурно участие в Първа лига през следващата кампания и дава шанс да се гони квота за Лига Европа.
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59