Возняцки с пълен актив след обрат над Хантухова 01.11 | 22:51

Датчанката се наложи с 3:6, 7:6(4), 6:4

Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) записа трета поредна победа в група "Сердика" на Турнира на шампионките на WTA, който се провежда в зала "Арена Армеец" в София.

Водачката в схемата Возняцки, която предварително си беше осигурила участие на полуфиналите, стигна до пълен обрат срещу седмата поставена Даниела Хантухова (Словакия) с 3:6, 7:6(4), 6:4 за 2:45 часа игра.

Хантухова направи три пробива в първия сет, за да го спечели с 6:3. Във втората част Возняцки поведе с 3:1, а малко по-късно и с 5:3, но Хантухова спечели три поредни гейма и доведе нещата до 6:5 в своя полза. Датчанката обаче изравни за 6:6, а в последвалия тайбрек поведе с 5:2 и го спечели със 7:4 точки, изравнявайки резултата в сетовете.

В третата решителна част играта бе напълно равностойна, но Каролине Возняцки успя да стигне до победата, след като направи пробив в последния 10-ти гейм на мача.

Програмата за деня завършва с другата среща от група "Сердика" между Роберта Винчи (Италия) и Су-Вей Хсиех (Тайван).